Убави македонски песни, многу љубов и дружење-Заврши уште едно издание на “Лешочки Фолк фест”

August 28, 2019 Martin Petrevski 0

Голем број музички имиња од македонската фолк естрада, настапија на годинешното издание на “Лешочкиот Фолк фест” кој се одржа во манастирскиот комплекс Св. Атанасиј и […]

Марјан Васкоски : Откако ќе се вратам во Мелбурн продолжуваат ангажманите со Легато бенд

August 27, 2019 Martin Petrevski 0

Откако ќе се врати во Мелбурн, продолжуваат неговите ангажмани на семејните прослави заедно со Легато бенд. Марјан Васкоски престојот во Македонија го искористи максимално, а […]

Северина на масажа (ФОТО)

August 26, 2019 естрадаплус 0

Хрватската пејачка Северина објави жешки фотографии пред заминувањето на масажа , каде таа е облечена во костум со леопард принт . Фотографијата меѓу фановите предизвика […]