Најбараниот Дамјан Стојаноски викендов во “Дедо Димо”

Please follow and like us:
Pin Share

По неодамнешното гостување на фолкерот Спасен Силјаноски во етно ресторанот “Дедо Димо” во Куратица од таму најавуваат гостување на големата мега ѕвезда Дамјан Стојаноски.

Дамјан важи за еден од најбараните млади македонски пејачи на фолк сцената, а е најпознат по легендарната песна која ја отпеа и сними видео запис за истата “Тешко мина докторе”.

Од етно ресторанот “Дедо Димо” истакнуваат дека веќе сите резервации се однапред распродадени до последното место и покрај тоа што сеуште се бара место повеќе.

Предвидено е Дамјан да настапи следниот викенд на 1 декември во етно ресторанот “Дедо Димо” во Куратица.

 

Please follow and like us:
Pin Share