Мими Јовановска ново име на македонската музичка сцена

Please follow and like us:
Pin Share

Младата исклучително добра вокалистка Мими Јовановска од Велес во новата година влезе со нова фото сесија. Мими која е дел од ” Да Капо” Бенд, брои голем број настапи ширум нашата земја.

Зад себе има две самостојни песни со кои има настапено на две фестивалски изданија во нашата земја. За новогодишните празници Мими имаше своја турнеа во Шведска пред тамошните македонци.

Главен нејзин музички репер, како што кажува Мими е мегапопуларната Анета Мицевска од групата Молика.

 

 

 

Please follow and like us:
Pin Share