Ице Атанасовски за Најлудата ноќ во Германија

Please follow and like us:
Pin Share

Саксофонистот Ице Атанасовски за Дочекот на Нова година е ангажиран во Германија. Тој вели дека веќе се е подготвено за ова патување, кадешто ќе биде заедно со негови колеги од македонската естрада. Ице додава дека во најскоро време ќе го промовира и новиот албум.

Познатиот саксофонист Ице Атанасовски веќе резервиран за Дочекот на најлудата ноќ. Ице при неодамнешното интервју ни откри дека за Новогодишните празници е работно ангажиран во Германија.

-Да, резервирано е веќе се. Јас ќе настапувам во Германија со мои драги колеги и една колешка. Ќе оставиме за малку подоцна да откриеме за кои музичари станува збор и како ќе се одвива целата работа.-истакна Ице, за естрадниот магазин “Естрада плус”.

Атанасовски вели дека е подготвен и неговиот албум, кој што ќе биде промовиран за скоро време, а најавува и неколку видео записи за следниот период.

-Да, албумот е веќе спремен и сега можам да најавам спотови со ИН Продукција веќе е договорено и за скоро време ќе имаме спот. Видео ќе добијат две мои авторски дела, но нема сега да откријам за кои.-додава тој.

Инаку, Ице беше дел од екипата со познати македонски музичари кои направија спектакуларна забава во дискотека Палма, Швајцарија по повод 20 години успешна работа на менаџерот Хари Сековски.

 

Please follow and like us:
Pin Share