Без песна или турнеја, Адел заработила цело богатство во 2018-та

Please follow and like us:
Pin Share

Без да издаде нова песна и турнеја, Адел заработила 19 милиони долари (скоро 15 милиони фунти) во 2018 година.

-Во изминатите неколку години, пејачката ја напушти кариерата во позадина и се фокусираше на семејството, што таа често “не го гледаше” според нејзините зборови. Додека таа престојува дома и се грижи за својот 6-годишен син, приходите од нејзиниот бизнис скокнаа на 33.000 долари дневно во изминатата година, пишува The Sun.

Според соопштението, 30-годишната изведувачка има две музички компании кои се грижат за нејзиниот имиџ и за продажбата на нејзините албуми. Првиот – Melted Stone Ltd оствари нето добивка од 622.548 долари, подружница на Melted Stone Publishing Ltd. заработува 10.523.731 долари. Овие износи ја прават Adel една од најбогатите жени во индустријата.

Кога таа имаше 25 години и објави албум во 2015 година, пејачката им кажа на медиумите дека нема да дозволи нејзините пари да го променат нејзиниот живот. Потоа призна дека не сака шопинг за луксузни марки.

“Сакам да имам нормален живот и да не го изгубам допирот со реалноста”, рече Адел.

Неколку години подоцна, животот на ѕвездата се промени целосно. Во моментот, има приватен авион со кој патува на емисии и одмори. Тоа чини 64 милиони долари. Тим на стилисти, креатори за шминка и фитнес инструктори се грижи за неа. Таа, исто така, има личен асистент (пар) и нејзин телохранител.

Во моментов, Адел живее во Лос Анџелес, во непосредна близина на Џенифер Лоренс. Се очекува да издаде нов албум кон крајот на декември 2019 година.

Please follow and like us:
Pin Share