Сестрата на починатата пејачка сè признала: Силвана планираше да се разведе, не стаса една работа да направи пред смртта

January 5, 2022 естрадаплус 0

Поминаа 45 години од смртта на познатата пејачка Силвана Арменулиќ, нотаа денес е веројатно најпопуларна, дури и по нејзината смрт, бидејќи со месеци не престанува да […]

„БЈЕЛОГРЛИЌ ПРОМАШИ“: Сопругот на покојната Силвана бесен поради филмот „Тома“, еве што посебно му смета!

January 2, 2022 естрадаплус 0

Филмот за животот на покојниот пејачка Томислав (Тома) Здравковиќ ги полни кината во претходните недели, а синоќа имаше телевизиска премиера на РТС, но и во […]

Сопругата на Тома Здравковиќ: Беше вљубен во Силвана Арменулиќ бидејќи таа беше недостижна за него

January 2, 2022 естрадаплус 0

По објавувањето и масовното прикажување на филмот „Тома“, животот на еден од најголемите боеми на Балканот, пејачот Тома Здравковиќ повторно е во центарот на вниманието […]

Стравична глетка: Со пукање прекинат настапот на Карлеуша во клубот „Касина“, сите гости легнале на подот како на сцена од филм!

January 2, 2022 естрадаплус 0

Вчеравечер во белградскиот клуб „Касина“, на репризата од Нова Година настап имаше поп- дивата Јелена Карлеуша. Таа излезе на сцената во секси црвен чипкан корсет, атрактивна […]

(видео)Во Новогодишно издание на Македонското талент шоу “Нови и млади” упаднаа непријавени таленти облечени во Дедо мраз

January 1, 2022 естрадаплус 0

Оваа сабота во новогодиишното издание на “Нови и млади” учеество зедоа освен пријавените кандидати и тројца непријавени кандидати облечени во дедо мраз ,кои шоуто го […]