Чуварот што го задави Данис одговори: „Ме праша дали знам кој е, а потоа почна да го гугла името“.

September 27, 2021 естрадаплус 0

Откриено е како дојде до пресметка, која заврши со апсењето на славниот борец. Минатата недела, инцидентот во кој учествуваше Дилон Данис беше вклучен во разни […]

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

September 26, 2021 естрадаплус 0

Николас Кејџ успеа да го потроши своето богатство од 150 милиони долари купувајќи глупости. Медиумите пишуваат дека Кејџ банкротирал поради лоши инвестиции и неразумно трошење […]

Александар “Велики” Волкановски го победи Ортега и го одбрани појасот во УФЦ

September 26, 2021 естрадаплус 0

Александар Волкановски, Австралиецот со македонски корени ја одбрани титулата шампион во перо категорија во УФЦ совладувајќи го предизвикувачот Брајан Ортега од САД. Во полната „Т-мобиле“ […]

Пејачката се појави во јавност, а поради новиот изглед многумина не ја препознале

September 25, 2021 естрадаплус 0

Деми Ловато секогаш отворено говорела за своите психички проблеми, а после последната посета на клиника за одвикнување повторно целосно се променила и физички. Поп ѕвездата, Деми […]

Критики за Србинот: “Има 500 милиони долари во банка! Од што е Новак е под стрес, од броење пари ли?“

September 24, 2021 естрадаплус 0

Новак Ѓоковиќ според многумина е најдобриот тенисер во историјата на овој спорт. Некаде е омилен, некаде пак постојано е на удар. Последниот таков удар доаѓа […]

Тој го спаси својот соиграч Кристијан Ериксен, кој се онесвести на теренот, давајќи му прва помош во клучните први секунди.

September 23, 2021 естрадаплус 0

Овој фудбалер се вика Симон Кјаер. Игра за данската репрезентација и Милан. Не е ѕвезда, нема копач на злато, ниту е меѓу најскапо платените фудбалери. […]