Џеј Ло ѕвезда на MTV наградите

August 21, 2018 Martin Petrevski 0

Вечерта која сите ја очекуваа се случи синоќа во Њујорк, кој беше домаќин на манифестацијата по повод доделувањето на видео музичките награди на MTV. Стилски облечени […]

Оливера и “Тандеми” резервирани за новогодишната ноќ во Сиднеј

August 21, 2018 естрадаплус 0

Официјално веќе се закажани првите настапи на Оливера Василевска и групата Тандеми во далечната Австралија. Како што претходно информиравме за нивната заедничка голема турнеја која […]