Фолкерката на настап под шатор влетала со буба! И не и е прв пат, еднаш дошла и со шлепер

September 2, 2021 естрадаплус 0

На фолкерката Станојка Митровиќ или во соседството попозната како Ќана веќе очигледно и стана пракса на свадба, како изненадување да „влетува“ со превозни средства. По […]

ЛУЃЕ И НАСТАНИ Наташа Беквалац на овој маж месечено му кешира по 600 евра, а ОВА е причината! – Емина Јаховиќ ја „натерала“ да му се обрати!

September 2, 2021 естрадаплус 0

Наташа Беквалац ги шокираше фановите кога откри дека нема да настапува некое време, а неодамна истакна дека одлучила да ги остави цигарите, и еднаш засекогаш […]

ЗАГИНА познат грчки рапер! Враќајќи се од свадба излетал од патот и удрил во дрво

September 2, 2021 естрадаплус 0

Неколку часа по полноќ, во населба во јужниот дел на Атина, во сообраќајна несреќа загина популарниот, особено меѓу младите, 34-годишен грчки рапер Питер Анастасопулос, познат […]

Лепа Брена никогаш не успеа да се соочи со тагата: Татко ѝ почина на нејзиниот роденден, мајка и’ на денот на семејната прослава

September 2, 2021 естрадаплус 0

Лепа Брена потекнува од големо и хармонично семејство и тешко ја поднесе загубата на родителите, за кои беше многу приврзана. Таткото на пејачката, Абид, имаше […]

ВИДЕО: „Златниот“ Роналдо до светски рекорд и голема радост на Португалија

September 2, 2021 естрадаплус 0

Продолжија европските квалификации за пласман на следното Светско првенство, Португалија многу потешко од очекувањата ја оправда фаворитската улога, на домашен терен против Ирска славеше со […]