ПОЧИНА ТИНА ТАРНЕР ,КРАЛИЦАТА НА РОКОТ

Please follow and like us:
Pin Share

ПОЧИНА ТИНА ТРАНЕР: На 83 години почина кралицата на рокот
Пејачката Тина Тарнер почина на 83-годишна возраст, соопшти нејзиниот портпарол.

Нејзиниот претставник во изјавата рече:

„Тина Тарнер, „кралицата на рокенролот“ почина денеска на 83-годишна возраст по долго боледување во нејзиниот дом во Куснахт во близина на Цирих, Швајцарија.
Please follow and like us:
Pin Share