Драган Вучиќ ќе го жени синот

May 24, 2018 Martin Petrevski 0

Мартин Вучиќ на 9 јуни ќе се жени со својата долгогодишна девојка Сања. Блиски пријатели на Мартин раскажаа дека свадбата се подготвува од поодамна, пренесе репортер.мк. […]

Вил Смит, Ники Џем и Ера ќе ја пеат мундијалската химна

May 23, 2018 естрадаплус 0

Организаторите на Светското фудбалско првенство ги одбраа американскиот актер Вил Смит, латино пејачот Ники Џем и косовската пејачка Ера Истрефи да ја отпеат официјалната химна на фудбалското […]