(видео) Младиот Охриганец Борче Беговски со пофални зборови во Македонското талент шоу “Нови и млади”

November 28, 2021 естрадаплус 0

Борче Беговски има 28 години и е од Охридско,поточно од селото Зглести,Борче во Македонското талент шоу се престави со три песни: Денеска ми е сабота,Распукај […]

(видео)Што ли се замерени Продуцентот Лупчо Павловски и фолкерката Сузана Гавазова ,цела емисија се контраа!?

November 28, 2021 естрадаплус 0

Продуцентот Лупчо Павловски и фолк дивата Сузана Гавазова беа дел од жири комисијата на Македонското талент шоу “Нови и млади”,па цела емисија нешто не се […]

Ана Бекута остана без саканиот: Почина нејзиниот Милутин

November 27, 2021 естрадаплус 0

Српскиот политичар, почесен претседател на СПС и пратеник Милутин Мркоњиќ (79) почина денеска во Белград во Институтот за кардиоваскуларни болести „Дедиње“. Мркоњиќ беше во оваа здравствена установа […]

„Петар Грашо е убаво минато“ – Данијела Мартиновиќ првпат проговори за разделбата

November 26, 2021 естрадаплус 0

Сплитската пејачка се огласи за хрватското издание на магазинот „Глорија“ и изјави дека раскинувањето било неизбежно. „Не можете да го избегнете неизбежниот момент“ – изјавила […]

ИГОР БЕЖАНОСКИ И СВОЈОТ БЕНД КОИ ТРЕБАА ДА ПАТУВААТ ЗА ГЕРМНИЈА СЕ ОГРАБЕНИ И ИЗМАНИПУЛИРАНИ СО НЕКОЛКУ ИЛЈАДИ ЕВРА ТВРДИ ФОЛК ПЕЈАЧОТ!

November 25, 2021 естрадаплус 0

Нашинци во Германија во име на Игор и бендот наплатиле наместо депозит(односно капар)ја наплатиле цела сума за настапот на Игор и бендо.Игор заедно со својот […]