Провокација од Мекгрегор до Волкановски: Ќе му ја шутнам главата како на рагби топка!

September 30, 2021 естрадаплус 0

Австралиецот со македонски корени Александар Волкановски ја одбрани титулата за викендот победувајќи го Брајант Ортега од САД. На победата на Волкановски реагираше поранешниот шампион, контроверзниот Ирец Конор Мекгрегор. […]

Боксерот Мани Пакјао ја заврши кариерата и се кандидираше за претседател на Филипини

September 29, 2021 естрадаплус 0

Заминување во спортска пензија официјално објави легендарниот Филипинец Мани Пакјао, кој ќе остане запаметен како еден од најдобрите светски боксери на сите времиња. Збогувањето со […]

Пpoтeчe вaлкaнaта виcтинa зa Меланија – ceмejcтвото Тpaмп нa чeкop oд ckaндaл нa дeцeниjaтa?

September 29, 2021 естрадаплус 0

Поранешната портпаролка на Белата куќа, Стефани Гришам, која во текот на четирите години поминати во администрацијата на Трамп главно работела за некогашната прва дама Меланија […]

Македонецот од Австралија јавно го предизвика големиот Конор Мекгрегор да се сретнат во рингот откако Ирецот на Twitter ја омаложуваше неговата последна победа

September 27, 2021 естрадаплус 0

Александер Волкановски е шампион во УФЦ пердув категоријата откако синоќа ја одбрани титулата против Американецот Брајан Ортега. Роден е во градот Варила во австралиската сојузна територија […]

АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ИМА НОВА МОМЧЕ Актерка фатена со славниот пејач, ја поминале ноќта во неговата вила

September 27, 2021 естрадаплус 0

Холивудската дива и нејзиното ново момче поминаа два и пол часа во луксузен ресторан Актерката Анџелина Џоли беше фатена со своето ново момче, пејачот Викенд, […]

Чуварот што го задави Данис одговори: „Ме праша дали знам кој е, а потоа почна да го гугла името“.

September 27, 2021 естрадаплус 0

Откриено е како дојде до пресметка, која заврши со апсењето на славниот борец. Минатата недела, инцидентот во кој учествуваше Дилон Данис беше вклучен во разни […]

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

September 26, 2021 естрадаплус 0

Николас Кејџ успеа да го потроши своето богатство од 150 милиони долари купувајќи глупости. Медиумите пишуваат дека Кејџ банкротирал поради лоши инвестиции и неразумно трошење […]