Чудни статуси и избришани сите заеднички фотографии со сопругот од нејзините профили на социјалните мрежи,што се случива со фолкерката Сани?!

September 22, 2021 естрадаплус 0

Сања Гроздановска или популарната Сани важи за еден од најдобрите македонски забавувачи кога се фолк пејачките во прашање. Нема кафеани каде што пее Сани, да нема супер штимунг […]

Наскоро започнува големото Македонско талент шоу “Нови и млади” пријавувањето е во тек

September 22, 2021 естрадаплус 0

Нови и млади е новото Македонско талент шоу ,на кој натрпреварувачите ќе се натрпреваруваат исклучиво со Македонски песни, жирито ќе е составене од Македонски композитори […]

Хит мејкерот Влатко Миладиноски снимаше спот за една преработена песна

September 20, 2021 естрадаплус 0

Еден од најпопуларните и најбарати фолк пејачи во Македонија и низ нашата дијаспора Влатко Миладиноски ,снимаше спот за една подзаборавена песна  со наслов Девојче Еврејче,преработката […]

Го убил љубовникот на сопругата: „Соба за тага“ ја напишал затвореник, а Марина го скоцкала текстот за Тоше

September 19, 2021 естрадаплус 0

Најголемата наша музичка ѕвезда Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година во Хрватска, на автопатот Загреб-Липовац. Тој зад себе остави голем […]

Сопственик на ресторан пред настап на Даниела Темелковска: Дојдете во што поголем број за да можам да ја платам, поскапа е од Карлеуша (ФОТО)

September 18, 2021 естрадаплус 0

Даниела на Фејсбук ги покани сите на својот настап во еден скопски ресторан Камин Кама, а сопственикот на ресторанот музичарот Трајче Толевски, на Фејсбук ја […]