Сузана Гавазова заедно со пријателите концерт во живо по повод 30 години независна македонија

September 11, 2021 естрадаплус 0

На 8 ми септември по повод на независноста на Македоија Сузана Гавазова организираше концерт во живо во студиото на ИН продукција.На концертот се пееше исклуциво […]

АЛИОСКИ: КОГА ДОЈДОВМЕ ВО МАКЕДОНИЈА НЕМАШЕ ПРЕЧЕК И ФАНОВИ – НИКОЈ НЕ НИ ИСКАЖА ПОЧИТ, БЕВ РАЗОЧАРАН

September 11, 2021 естрадаплус 0

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски, по враќањето од Европското првенство очекувал многу фанови кои ќе ги поздрават. „Ние направивме голема работа со пласманот на ЕП. Бев […]

Светски познатата тенисерка му кажа „ДА“ на македонскиот милијардер кој е 13 години постар од 29 годишната убавица

September 10, 2021 естрадаплус 0

Симона Халеп, една од најдобрите светски тенисерки, реши да скокне во тавче и кажа „ДА“ на македонскиот милијардер, со кого повеќе од две години е […]

Добрила Ивановска Чабриќ, харизматичната Македонка, која пред 3 години победи на популарното шоу “Никогаш не е доцна”повредена во сообркајна несреќа!?

September 10, 2021 естрадаплус 0

На 09.09.2021 во 20.40 часот во СВР Охрид било пpиjaвено дека на магистралниот пат Ресен-Охрид, на влезот за с.Свиништа, патничко моторно возило „опел“ со гевгелиски […]