Премногу млад на само 28 години почина македонскиот манекен Филип Алексовски

September 15, 2021 естрадаплус 0

Македонската модна сцена во тага деновиве поради смртта на манекенот Филип Алексовски, член на модната агенција Модел Ин во чии рамки градеше долгогодишна успешна кариера. […]

Мелани Тapчyловска на 16 г. блесна на Охридски Трубадури и ОСВОИ ПРЕСТИЖНА НАГРАДА

September 15, 2021 естрадаплус 0

На годинашното 28. по ред издание на познатиот интернационален музички фестивал Охрид Фест – Охридски трубадури, кој се одржуваше од 10-11.09., Мелани Тарчуловска ја освои […]

Полицијата го приведе јутубер, влегол во училница снимал и навредувал девојчина

September 15, 2021 естрадаплус 0

Драма се случила утрово во средното електро-машинско учулиште „Коле Нехтенин“ во Штип. Битослкиот јутјубер Ритко скришно влегол во училиштето, ги снимал учениците и со вулгарни […]

Блага Петреска на приредби Македонските деца пеаат на Англиски,Албанските на Албански!

September 13, 2021 естрадаплус 0

Бев на школска приредба сите ученици по националност Македонци пееја Англиска музика, и излезе девојче по националност Албанка ги рашири рацете и си испеја и […]