„Ова е навреда за цел народ, да и се забрани влез во Србија“ – Новинар остро ја осуди Северина

September 21, 2021 естрадаплус 0

Новинарот и поранешен задругар, Марко Ѓедовиќ, гостуваше во „Ново Јутро“ кај харизматичната водителка Јована Јеремиќ каде разговараа на актуелна тема поврзана со пејачката Северина Којиќ. […]

Денес е голем празник, Раѓање на Пресвета Богородица

September 21, 2021 естрадаплус 0

Македонската православна црква и верниците денес го одбележуваат големиот празник-раѓањето на пресвета Богородица, празник кој се нарекува и Мала Богородица. Денешниот празник се вбројува во […]

Јас сум љубовница на сопственикот на компанијата во која работам повеќе од 5 години. Сепак, пред еден месец бевме буквално фатени од мојот сопруг како прави ЕДНА работа во мојата канцеларија

September 20, 2021 естрадаплус 0

Се опуштивме премногу, заборавивме да се заклучиме и за жал мојот сопруг се појави веднаш. Кога го виде, тој беше целосно изгубен и целиот бесен […]

Пред околу еден месец некој за raзвони на вратата отворив и видов сосед кој се ожени пред шест месеци има 23 години

September 20, 2021 естрадаплус 0

Ми рече дека ми го удри автомобилот додека паркирав. Таа и јас и мојата сопруга слеговме да погледнеме и навистина го изгребавме автомобилот. Се договоривме […]

Јас сум во прекрасен брак, прекрасна сопруга и безброј љубовници. Јас сум маж и сосема е нормално да имам повеќе жени

September 20, 2021 естрадаплус 0

Пред неколку месеци, отидов на „службено патување“ во соседниот град со мојата ressубовница за викенд. Но, кога ја видов мојата „убава“ сопруга со некој ЛОШ […]