Српската блогерка Зоранах признала дека македонскиот фудбалер Бобан Николов ја оставил поради афера со Бака Прасе!

October 7, 2021 естрадаплус 0

Познатата српска блогерка и инфлуенсерка Зоранах Јовановиќ во своето најново видео на Јутјуб изјавила дека наводно била врска со Бака Прасе и дека поради тоа ја оставил […]

Цетински не може да го прежали нашиот Тоше: „По неговата смрт целосно се изгубив и си дозволив пороци“

October 6, 2021 естрадаплус 0

Хрватскиот пејач Тони Цетински гостувал на телевизијата „Лаудато“ каде што зборувал за неговото практикување на верата, а важен дел од интервјуто посвети за нашиот непрежален […]

Таа не знае за трагедијата: Татко на учесничка во реално шоу утринава пронајден мртов

October 6, 2021 естрадаплус 0

Таткото на актуелната учесничка на реалното шоу „Задруга“ Олга Маргитиќ утринава е пронајден починат во Белград. Српските медиуми јавуваат дека денеска П.М. бил пронајден починат […]

Некаде во осумдесеттите свирев со свадбата на мојот оркестар ′′ другарите на Злаја ′′ на еден Дор ćолац во ′′ Голема Скадарлија ′′ кај Србите

October 6, 2021 естрадаплус 0

Желбата на младоженецот беше да му пее Тома Здравковиќ. Како и обично, ′′ кралот ′′ беше на врвот на очекувањата. Сè фасцинираше со својот глас […]

Александра Пријовиќ: „Додека не се омажив, мислев дека животот на Лепа Брена изгледа многу поинаку“

October 6, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Александра Пријовиќ изјави деа кога била мала животот на нејзината свекрва Лепа Брена го замислувала многу поинаку, мислела дека русокосата балканска мегаѕвезда живее живот […]

Ја претепала,па и скршила два вратни пршлени на љубовницата на сопругот – Како пејачката Силвана Арменулиќ ги решавала проблемите во бракот со Радмило

October 6, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Силвана Арменулиќ е една од најубавите дами во поранешна Југославија, а нејзиниот приватен живот со сопругот Радмило, славен тренер за тенис, со години ги […]

„Стара, грда бабо, би те задавила со двете раце“, се заканувала Северина, па се правда: „Реагирав како мама, а не како дама“

October 6, 2021 естрадаплус 0

„… Сериозно се плашам за мојата безбедност, ве молам помогнете ми, за да не мораме,  место да испраќаме предупредување на госпоѓата, да испраќаме телеграми со […]