Синот моли за помош, може да биде доцна – Марина Туцаковиќ сместена во болница и приклучена на кислород

September 14, 2021 естрадаплус 0

Милан Лача Радуловиќ се обрати за помош на социјалните мрежи откако здравствената состојба на неговата мајка се влоши. Авторката на некои од најпознатите музички хитови […]

На Никола му ставиле 600 евра во рака додека пеел во Загреб – откри каква убава работа му рекле да направи со парите

September 13, 2021 естрадаплус 0

Пејачот Никола Роквиќ настапи во Загреб, а во таа прилика му се случи необична работа што го воодушеви самиот пејач. Воодушевен од гестот на човекот […]

Рада Манојловиќ ограбена на настап: Арамии и ја виделе чантата полна со кеш и златен часовник, но обезбедувањето ги здогледало нив и… еве како се’ се завршило!

September 13, 2021 естрадаплус 0

Пејачката Рада Манојловиќ викендов настапувала во еден клуб надвор од Белград, а додека пеела на сцената не била ни свесна дека крадци провалиле во бекстејџот […]

No Image

Кога дозна дека има леукемија се уплаши замина од дома и умре – Пејачот Масимо Савиќ прв пат прозборе за семејството

September 12, 2021 естрадаплус 0

Хрватската ѕвезда Масимо Савиќ беше гостин на србската Пинк телевизија и за прв пат откри детли од неговиот живот, за кои никогаш не зборувал.  Откри […]

Куќа од 800 квадрати, луксузен стан во Белград и два милиони заработка – еве како се збогати Сандра Африка

September 12, 2021 естрадаплус 0

Покрај пеењето, Сандра Африка одлучи да започне нов бизнис, па минатата година инвестираше речиси половина милион евра во изградба на зграда во Шабац. Како што […]

Марина Туцаковиќ: Ова никако не смеете да го игнорирате, ако го забележите, веднаш одете на лекар!

September 12, 2021 естрадаплус 0

Марина Туцаковиќ, една од најпознатите текстописци на овие простори, која со години се бореше со р ак на дојка, откри претходно дека последните терапии не […]