Ме фати за гради: Манекенката доживеала понижување на снимање на спот

Една од најплатените супермодели во светот, Емили Ратајковски (30), во својата книга „Мое тело“, изнесе низа тврдења поврзани со снимањето на спотот за песната „Blurred Lines“.

Имено, Ратајковски откри дека за време на снимањето на спотот, пејачот Робин Тик (44) ја допрел за нејзините голи гради.

„Одеднаш, одеднаш, ги почувствував студените раце на странец на моите голи гради. Тој стоеше зад мене. Јас веднаш се оддалечив, а потоа го погледнав со чудење”, напишала Емили во книгата што треба да се објави следниот месец.

Ратајковски беше една од трите модели кои се појавија во спотот за песната со која овој музичар стекна светска слава. Песната е создадена како соработка помеѓу Робин Тик, Фарел Вилијамс и раперот по име ИТ.

Според „Њујорк пост“, таа на почетокот уживала во снимањето на видеото, а потоа Тик се напил и почнал да се однесува грубо.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*