Петар Грашо во љубов со 15 години помладата Хана, ќерка на Тончи Хуљиќ – Им беше семеен пријател сега ќе им стане зет

Пo раскинувањето на врската со пејачката Даниела Мартиновиќ, 45-годишниот Петар Грашо ја засака ќерката на Тончи Хуљиќ, Хана, која е 14 години помлада од него.

Хрватските медиуми информираат дека за нивната врска веќе некое време се шпекулира, а како што потврдиле извори блиски до пејачката, романсата меѓу нив двајца трае веќе некое време, а Хана го придружувала Грашо на повеќето настапи. Пејачот неодамна објавил снимка од најавата за еден концерт, а во очилата се видело дека го снима женска личност, која многу е слична на Хана.
Хана и Петар соработувале на песната „Срце за водичот“ во 2016 година, а Грашо е многу близок со нејзините родители.

Ниту Хана ниту Петар се уште не ја објавија својата врска. Индекс.хр пишува дека побарале информација од ПР тимот на Граша да даде коментар, но се уште никој не се огласил.

Индекс се наврати и на времето кога Петар и Хана ја снимиле песната „Срце за водича“ во 2016 година, пејачот од Сплит имал само пофални зборови за 14 години помладата колешка.

“Кога му реков на Тончи дека сакам да работам со Хана, тој не беше најсреќен затоа што не сакаше луѓето да мислат дека тој ја турнал во тоа. Но, кога слушна како звучи во студиото, знаевме дека е полн хит. Хана ја сметам за дел од семејството “, изјави Грашо за хрватските медиуми во тоа време.
“Петар е наш семеен пријател и бев многу среќна што можев да ја испеам песната што му се допадна на прво слушање. Тој ме замоли да му ги пеам вокалите, а наскоро снимивме видео во кое играм ангел бидејќи  тоа се споменува во текстот. Многу ми е драго што успеав да учествувам во оваа прекрасна песна “, рекла Хана, која тогаш била во седумгодишна врска со музичарот Томислав Шошиќ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*