ТРИ ГОДИНИ ДОАГАШЕ ВО МОЈАТА КУЌА, САКАШЕ ДА ГО ЗЕМЕ МОЕТО ДЕТЕ! Вака Силвана зборуваше за ИСТОРИЈАТА на нејзиниот сопруг, кого го претепа

Познатата пејачка Силвана Арменулиќ, која трагично загина во сообраќајна несреќа, еднаш ги наполни насловните страници поради нејзиниот бурен живот.

Имено, нејзиниот брак со поранешниот тенисер Радмило Арменулиќ привлече големо внимание, а многумина и замерија што во јавноста откри детали од нејзината приватност.

- Се криев и страдав три години, но други почнаа да го булгаат мојот живот - изјави Силвана за „ТВ Новости“, а пренесува „b92.net“.

- Не реков ништо, само се бранев и се борев против таков живот. Луѓето читаат и пишуваат онака како што го разбрале. Не можам да сменам ништо таму. Willе се обидам мојот понатамошен живот да го направам само мој ... Но, тешко! додаде таа тогаш.

На почетокот на летото 1971 година, беше објавено дека Силвана Арменулиќ ја претепала нејзината ривалка и дека била поведена кривична постапка против неа. Станувало збор за поштенскиот службеник Лепосава Јанков, на кого Силвана, како што е наведено, и нанела тешки телесни повреди.

- Силвана ги пресретнала нејзиниот сопруг и неговиот пријател додека биле во неговиот автомобил. Таа ги следеше некое време, а потоа налета на автомобилот на нејзиниот сопруг во сопствениот автомобил и ги запре. Бесна Силвана истрчала од автомобилот, ја извлекла од автомобилот пријателката на нејзиниот сопруг Лепосава Јанков и така 'истекла низ рацете' што несреќната жена се здобила со тешки повреди на 'рбетот, од кои се уште се лекува - се пишуваше тогаш.

- Не сакам да го споменувам името на таа жена која се обидува да се рекламира напаѓајќи ме. Зарем не е доволно таа да влезе во мојата куќа три и пол години? Јас на концертот, таа на станот. Сакаше и да ми го земе детето - рече Силвана, која се омажи за Радмила и доби ќерка Гордана.
Силвана ја кажа својата верзија.

- Сакав да се согласам на развод, затоа што повеќе не можев да ги издржам разните тортури и интриги што таа ми ги подготвуваше. Но, кога ја слушнав како прави планови да го одведе Гордан во Германија, каде што живееше со Радмила, решив да разговарам со неа, да и кажам дека ќе се разведам, само за да ги оставам детето и мене сами. Она што ми го кажа тогаш не беше за весникот. Многу нејзини роднини и пријатели ми се закануваа секој ден. Едно утро некој ringsвони, peирнам и гледам двајца странци. Ја отворам вратата и прашувам кого бараат. Велат - Радмила. Кога се појави Радмило, почнаа да му се закануваат. Тие беа, како што подоцна дознав, очув и зет. Дојдоа, рекоа, да ми ги сменат сметките за тоа што не сум се развела. Во еден момент, нејзиниот очув ги засука ракавите и почна да вика: "toе ти го карам лицето. А знаеш ли како? I'mе го скршам шишето и ќе те изгребам со него". - рече пејачката еднаш.
- Се враќав со Радмило од мојот роденден. Кога стигнавме пред мојата куќа, Златан Илиќ излезе да не извести дека Силвана чека од 11 часот и дека ќе ме убие. Радмило го сврте автомобилот и отиде до улицата „Дубjанска“, каде што живее Илиќ. Сите тројца се сретнавме таму. По договорот, сепак одлучивме да спиеме во мојот стан. Непосредно пред куќата, одеднаш се појави „каприто“ на Силвана и не удри лесно. Радмило скокна од автомобилот за да види што се случило. Силвана трчаше бесно, сите врати освен оние до воланот беа заклучени. Силвана влезе во автомобилот токму преку таа врата. Таа врескаше дека ќе ми ги извади очите. Ја свртев главата и ја ставив раката над очите. Другата рака беше цврсто стегната. Златан Илиќ мислеше дека тоа е рака на Силвана и цврсто се држеше. Ме влече за коса. Радмило почна да ја извлекува од автомобилот. Таа не ме пушташе. Радмила ја влечеше Пера Миленковиќ. Беа потребни неколку минути. Сите беа на мене.
Следниот ден, во болницата „Драгиша Мишовиќ“, Лепосава Јанков доби потврда за тешки телесни повреди, поточно за повреда на два цервикални пршлени.

- Таа не носеше јака - рече Радмило Арменулиќ:

- Многу добро знам, бидејќи таа патуваше со мене во Германија и таму играше тенис. Секоја вечер одевме во клубови и танцувавме. Таа сака бит-игри. Таа скокна, ниту збор за повредата.

- Неверојатно е што чекаше да поминат три месеци, па дури потоа да тужи. Всушност, таа ја очекуваше мојата реакција, дали ќе се вратам во Силвана или ќе се разведам - ​​објасни Радмило.


 
 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*