ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ДАРА БУБАМАРА: Пејачката завиена во црно едвај проговори, зошто мораше да не напуштиш – сега немам никој!

Таткото на пејачката Дара Бубамара, Петар Перо Аџиќ почина, а трагичната вест со јавноста ја сподели токму самата пејачка.

-Татичко, што не напушти… те сакам, ти си мој Бог, напиша Бубамара.

Нејзиниот татко инаку почина на 70 годишна возраст во ковид болница каде беше примен поради воспаление на белите дробови.

-Тешко ми е многу, не можам да дојдам на себе. Замина човекот кој најмногу го сакав, изгубив се. Беше најдобар родител на светот, двата родители ги изгубив, вели пејачката за српските медиуми.

По оваа вест многу колеги на пејачката и изразија сочувство, а меѓу нив се и Драгана Мирковиќ, Жељко Самарџиќ, Маја Николиќ и многу други…

За потсетување мајката на Дара почина во 2011 година во болница во Нови Сад.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*