Александар „Велики“ Волкановски ги покажува своите Mакедонски вештини за готвење

Актуелниот светски шампион во УФЦ во тешка категорија Александар Волкановски е познат по победата на најдобрите борци на сите времиња на дивизијата и ставање себеси како крем на културата во овој спорт. Со второто неработно етичко и незапирливо кардио, но сега австралискиот шампион на УФЦ во македонското наследство станува познат како солен бај на УФЦ, објавувајќи серија видеа наречени „Готвење со волк“. Во серијата, Волкановски продолжува да ги покажува рецептите и техниките за готвење за неговите омилени јадења. Во епизода 3 тој ги прикажува македонските рецепти на татко му за пилешки крилца, салата од компири и печени пиперки. Рецепт за пилешки крилца во македонски стил: Маринирајте ги пилешките крилја со маслиново масло Лажичка до лажица Вегета Посипете бибер и сол Лажица пушена и слатка пиперка Гответе на скара на јаглен За останатите јадења, погледнете го видеото на Волк подолу.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*