РАСКИНАА ПРЕД 20 ГОДИНИ, ТОЈ СЕ ОЖЕНИ,ТАА СЕ ОМАЖИ: Судбината сепак сакаше да биде вака!

Милена Васиќ и Југ Радивојевиќ се забавуваа пред повеќе од 20 години, но тие раскинаа. Сепак, на крајот на 2014 година, судбината ги обедини, тие се венчаа, а на почетокот на 2015 година, тие го добија синот Лео.
Моментално ја гледаме актерката Милена Васиќ (44) во серијата „Јованка Броз и тајните служби“ во улогата на Нада Будисавjeевиќ, сестрата на Јованка Броз.

- Ја играм сестрата на Јованка, Нада Будисавjeевиќ. Малку личам на неа. Секој вид трансформација е радост и многу е важно да започнете други работи одвнатре, како кога ги фаќате гледачите со дел од вашиот емотивен континуитет на тој лик. За актерот е забавно - истакна Милена Васиќ пред неколку дена на РТС.
https://www.instagram.com/p/CTeKg-3o1YS/

Интересно е што Милена Васиќ има интересна loveубовна приказна во нејзиниот приватен живот.

Имено, Милена со години е во хармоничен брак со режисерот Југо Радивојевиќ, со кого за време на студиите за првпат беше во врска.

Сепак, тие се разведоа и потоа двајцата се венчаа со други партнери. Југ доби син Вук, а Милена ќерка Лана и син Никола.

Сепак, судбината ги спои по многу години. Двајцата се разведоа од тогашните сопружници, а потоа ја обновија својата loveубов, се венчаа и имаа заеднички син, Лав.

- Југ и јас чувствувавме силна хемија меѓу нас во младоста, а потоа тој се ожени, а јас се оженив, па Југ доби син Вук, а јас ги добив моите Никола и Лана. Откако двајцата ја напуштивме заедницата, повторно се сретнавме и еве одиме. На нашите деца им раскажавме приказна за нас и јас им реков: „Еднаш ја изгубив, сега ќе бев глупава да дозволам тоа да се повтори“ - изјави претходно Милена Васиќ.

Оваа шармантна актерка велеше дека е невозможно целосно да се разберат мажите и понекогаш навистина се чини дека тие се од друга планета. Таа се бори како лавица за нејзината врска со Југот. Откажувањето од loveубов не е нејзина опција.

-Нашето мото е „С we што ни треба е loveубов“. Веруваме дека с everything може да се надмине ако постои убов. Факт е дека луѓето станаа помалку толерантни и трпеливи, дека се многу самоцентрични. Исто така, беше под влијание на квалитетот на животот. Стандардот е многу лош денес и не можам да тврдам дека репликата од еден филм, на која пишува „не е се во loveубовта, има нешто во ловот“, е донекаде неточна. Но, во суштина, само loveубовта може да издржи заедница од маж и жена. Инаку, имаме уште еден куќен хит - „Baby Love“. Така нашиот син го доби името, бидејќи „loveубовта“ се чита како „лав“ - рече Милена за „Глорија“

На прашањето дали нивната врска се променила откако го добиле синот Лав, Милена зборувала.
- Тоа е во смисла дека Лавот н connected поврза уште повеќе. Мислев дека не можеме да бидеме поблиски отколку што бевме пред да се роди, но се чини дека секогаш има простор за луѓето да напредуваат во нежност. Југ е прекрасен сопруг и татко. Тој е полн со разбирање и знае како да ги почитува основните потреби на својот партнер и деца, а има и прекрасна и нежна природа. Мислам дека неговата природа можеби најдобро се рефлектира за време на работата, и затоа сите на работа го сакаат. Тој го сними филмот без вишок, што е речиси невозможно во денешни услови. Сепак, неговата енергија отвора многу врати, па тие со тимот обиколија осум градови во Србија и насекаде најдоа одличен прием од домаќините. Тој се однесува кон мене и децата на ист начин, па го воспостави правилото дека с talking може да се реши со разговор и дека нема потреба од кавги и лоша атмосфера дури и кога има тешки ситуации. Знаете, кога се забавувате со некого и кога само се гледате, тоа се секогаш возбудливи и убави емоции, но кога живеете тивок живот без напнатост, тогаш тоа е одлична работа, рече таа за „Здраво“.
 


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*