Клои Кардашијан на ЦРНА ЛИСТА за Мет Гала: „Неугледна е, не е А ѕвезда“

Клои Кардашијан (37) никогаш не била поканета на Мет Гала, престижен настан којшто се смета за Оскар во светот на модата. Заедно со Клои, ниту Кортни (42) никогаш не била поканета, а Ким за првпат присуствувала како придружничка на Каније во 2013 година. Потоа била поканета како гостинка, заедно со сестрите Кендал и Кајли. Оваа година, Ким и Кендал блескаа на црвениот тепих, а Кајли одлучи да го чека новиот бал во мај 2022 година.

Клои, наводно, се нашла на црната листа на главната уредничка на водечкиот моден магазин Вог, Ана Винтур (71). Неименуван извор наводно изјавил дека Ана Клои ја смета за чичност од Ц-листа, а на Мет Гала се поканети само познатите личности од А-листа.

Ана ја одредува листата на гости и внимателно избира кој ќе се појави на познатите скали на Метрополитен музејот.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*