(ВИДЕО) Соседите повикаа полиција затоа што девојчето премногу вриштела: Кога влегоа во спалната соба, се распрснаа од смеење…

Соседите повикале полиција затоа што девојчето врескало премногу: Кога влегле во спалната соба, тие пукнале од смеење ...

Холи Хантер (30) од Шкотска, почнала да вика гласно една вечер, што ги загрижило нејзините соседи, кои повикале полиција. Откако пристигнале полицајците, се покажало дека причината за целата драма е пајакот.
Иако и беше крајно непријатно во целата ситуација, 30-годишната девојка има корист од доаѓањето на полицијата затоа што го исфрлиле пајакот, откако добро се насмеале, пренесува Метро.

„Поминав 40 минути обидувајќи се да се ослободам од комарецот, а потоа се враќав во својата спална соба и најдов огромен пајак на дното од креветот“, вели Холи.

- Тој беше со големина на мојата дланка. Кога тргна кон мене, јас почнав да врескам и да трчам по различни соби - додаде таа и изјави дека мисли дека нејзините соседи мислеле дека е нападната.
Ја повикале полицијата во нејзиниот дом, а екипа од пет полицајци интервенирала. Кога пристигнаа, Холи им ја отвори вратата и плачеше.

- Извинете, има пајак под мојот кревет и се смрзнав, им рече таа, а потоа ја спасија и го извадија пајакот. 

https://www.facebook.com/hollie.hunter.378/videos/355348469607380/?t=4

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*