7 дена после cмpтта на сопругата во телефонот пронајде слики кои не ги избришала – животот му се распадна

Џон Пол ја запознал Мишел Мери во средно училиште. За време на празниците, тој постојано гледаше како да биде околу неа, по што двајцата се вљубија еден во друг.

По неколку години врска, тие одлучија да се венчаат. Прво, на ред дојде граѓанската венчавка во текот на летото, по што тие одлучија да се венчаат на крајот на есента, пишува Ен-Би-Си Чикаго.

Меѓутоа, во текот на летото, Мишел се разболе. Сериозно. Најлошото е откриено на прегледите на лекарот. И тоа напредуваше. Последната фаза.

Џон и Мишел беа очајни. Тие дури немаа време да имаат деца, а таа ќе умре. И тоа се случи неколку дена пред закажаната венчавка во црква. Џон остана сам.

Седум дена по погребот на неговата сакана Мишел Мери, пронашол две слики во нејзиниот телефон што го собориле на земја. На нив, починатата сопруга била во венчаница што ја чувала за венчавка во црква.

„На градската венчавка бевме „нормално“ облечени и специјално се подготвувавме за венчавката во црквата. Кога ги видов нејзините слики, почнав да плачам. Јас дури и не знаев дека во текот на летото таа отиде со својата пријателка да проба венчаница и да се слика во неа. Тие две слики ќе останат во мојата меморија засекогаш и јас ќе ги зачувам“, напиша Џон на Фејсбук.

Нивната приказна го обиколи светот. Се се случи во 2017 година, а Џон стана татко на убава девојка пред еден месец, откако се ожени со друга жена за време на епидемијата на коронавирус.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*