Синот моли за помош, може да биде доцна – Марина Туцаковиќ сместена во болница и приклучена на кислород

Милан Лача Радуловиќ се обрати за помош на социјалните мрежи откако здравствената состојба на неговата мајка се влоши.

Авторката на некои од најпознатите музички хитови на овие простори, 67-годишната Марина Туцаковиќ, веќе некое време има сериозни здравствени проблеми, а Курир пренесува дека најновата објава на нејзиниот син на социјалните мрежи е најдобар доказ за тоа.

Милан Лача Радуловиќ се огласи на својот профил на Твитер откако мајка му се разболе и откри дека итно им е потребна помош.

“Помош !!! Мајка ми има сериозно гушење. Теренската служба може да дојде само во 2 часот, што може да биде доцна. Таа не сака да оди во ковид легло. Дали има некој број од експерти што би можеле да ја слушнат што е можно поскоро. Ние сме во Белград, Врачар. Пишете ми на ДМ. Ви благодарам “, напиша тој во објавата што ја сподели.

Тој за Курир потврди дека Марина успеала да организира сместување во болница, но не сакаше да открие детали за нејзината моментална состојба.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*