Само Роналдо пред Пандев: Најдобрите стрелци над 36 години во 2021

Горан Пандев после Европското првенство се повлече од репрезентативниот дрес, но одлучи да одигра уште една сезона во дресот на Џенова.

Иако веќе има 38 години, Пандев се уште игра на врвно ниво, а брајките покажуваат дека е еден од најдобрите ветерани во светот.

Кога ќе се погледне статистиката за оваа календарска година, меѓу фудбалерите над 36 години, само Кристиано Роналдо постигнал повеќе голови.

Пандев е на второто место со 8 постигнати гола и има повеќе од фудбалери како Ибрахимовиќ, Кваљареала, Модриќ…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*