Фолкерката Оливера Василевска кажа да!

Македонската фолк пејачка Оливера Василевска која ја паметиме по нејзиниот хит  Ти си за мене кажа да на нејзиниот дечко Дејан .

Да подсетиме Оливера василевска живее и работи во Шведска ,има снимено неколку авторски песни ,и неколку препеани песни.Музиката за неа беше хоби иако после снимањето на првите песни таа имаше многу понуди за настапи.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*