Џеј Ло никогаш не го вратила свршеничкиот прстен на Бен? Дијамантот денес вреди 12 милион долари

Во ноември 2002 година, за прв пат, на рацете на жешката Џенифер Лопез заблеска прстен вреден 2,5 милиони, а денес неговата вредност е многу поголема.

Пред речиси две децении, Џенифер Лопез едвај најде зборови за да ја опише својата среќа по повод свршувачката, во разговор со Дајан Соер. Тогаш Бен Афлек и подари розов дијамантски пртен со потпис на Хари Винстон и го платил, според странските медиуми, 2,5 милиони долари.

Денес, според понатамошните наводи, цената на „каменот“ значително скокна – наводно вреди дури 12 милиони.

По раскинувањето на свршувачката, пејачката никогаш не го вратила – судејќи според изјавата на некогашниот поранешен публицист Роб Шатер, па ако обновената врска се движи во таа насока, Џеј Ло веќе го има најубавото парче накит што ќе ја испрати целата приказна “, пишуваат локалните медиуми.

– Колку што знам, Џен никогаш не го врати прстенот. Затоа, ако нивната љубов повторно се движи во таа насока, да се омажи, таа веќе го има најубавиот прстен што сум го видел – објасни тој.

Бен побара од Џенифер да се омажи за него во ноември 2002 година, во куќата на неговата мајка во Бостон.

– Имаше свеќи, цвеќиња, а мојата песна „Glad“ се слушна … Боже! – коментираше Лопез разговарајќи со Соер.

Извор: Курир.рс

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*