Меси по лудиот прекин: Срамота, зошто ни го правите ова, тука сме веќе три дена

Големото фудбалско дерби во Јужна Америка меѓу селекциите на Бразил и Аргентина во Сао Пауло заврши уште пред да почне на многу невообичаен и несомнено бизарен начин. Со прекин во осмата минута од таборот на „гаучосите“ информира дека дуелот е суспендиран и нема да продолжи.

Бразилската полиција и претставници на Министерството за здравство влегоа на терен со тврдење дека четири играчи од составот на Аргентина ги прекршиле ковид-протоколите и лажеле дека немале престој во Англија во последните 14 дена

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*