Ова не сте го прочитале до сега: Излегла со другарките на пијалок и се вратила дома со бебе!

Мајката чекала еден час, а кога сфатила дека ситуацијата се влошува, повикала брза помош и ја советувале да дојде во болница доколку грчевите не се намалат…

23 годишна девојка ја раскажа својата животна приказна и вели дека денот кога била излезена со своите пријателки, бил оној кој буквално  го променл животот.

Го доживеав шокот од животот кога излегов на пијачка со моите пријатели и дојдов дома со бебе, сведочи Лавинија Стентон од Хелфакс која вели дека незнаела дека е бремена во осми месец,  кога неодамна се договорила да излезе со своите пријатели

Отидоа во ресторан, сепак, Лавинија цело време ја мачеа грчеви во стомакот, што подоцна ќе се покажат како контракции. Болката била толку силна што одлучила да отиде во куќата на нејзината мајка, бидејќи била во близина.

Мајката чекала еден час, а кога сфатила дека ситуацијата се влошува, повикала брза помош и ја советувале да дојде во болница доколку грчевите не се намалат.

Тие дошле во болница околу два часот наутро. Лавинија барала примерок од урина и неколку минути подоцна Лавинија дознала дека е среде породување.

Во 8:54 наутро се роди девојче по име Вилоу. Раѓањето е направено со царски рез, а Лавинија вели дека се уште не може да се опорави од шокот.

– Поминаа веќе неколку недели и јас сум навикната на новата ситуација. Не можам да поверувам дека само 10 часа пред породувањето седев и пиев коктели со моите пријатели, немајќи поим дека сум бремена.

Факт е дека добив неколку килограми во последно време, но бев убедена дека тоа се должи на малото движење и многу храна, како и кај повеќето од нас за време на пандемијата – вели таа. Лавинија, исто така, вели дека живее со своето момче, Камерун (25), и дека им требало малку време да се навикнат на животот како нови родители, но сега да уживаат во таа улога.

– Немав никакви симптоми на бременост, немав гадење, ниту чувствував како бебето се движи, воопшто ништо. Стомакот ми беше поголем, но не изгледаше како да сум бремена туку како да се дебелеев – вели таа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*