Македонската естрада предупредува да се игнорираат двајца преваранти кои се прикаживаат како дел од естрадата!

Фолк пејачот далибор  Гошиќ пред малку пусти предупредување на својот фб продил а пред два дена тоа го направи Ирена Спасовска .

Dragi kolegi.Posle dolga borba so ovoj lik(Vekje na site nas poznat)napraviv album koj za zal ne bese platen i istiot decko mi kidna i povekje ne se pojavi!!Covekot pocnuva da pravi problemi kako na mene taka i na moite kolegi,sorabotnici.Ve molam za da ve spasam samo block nego i eden negov kolega Dobrevski koj isto vi e poznat.(Znaeme za sto se raboti)CUVAJTE SE..(Aktivirani advokati se ova e vo procedura)Ke te najdeme Tino ti vetuvam drugar..😘😘😘
Имено се работи за лицата Дејан Добревски ,и Валентин Тино кој се преставуваат како дел од  естрадата ,љути што не успеале во животот коментираат лаги за нашата фолк естрада .
Ирена спасовска беше јавно навредувана за концертот кој се одржа во Битола,Далибор Ѓошиќ го нарекува преварант ,а Далибор кажува дека песните кои му ги копонирал не се платени,исто ја Обвиинува директоркката на Лешочки фолк фест затоа што не го примила на фестивал,плука по едиинствената музичка телевизија ИНТВ .Ве замолуваме да ѓи пријавиме ивните фб профили ,затоа што шират омраза .
А погледнете каков извореден пејач е!
https://www.youtube.com/watch?v=8wLX_4HB3YY&ab_channel=ValentinAHTCHIYSKI
Слушнетего славејов наш
https://www.youtube.com/watch?v=EE3xjKzw370&ab_channel=kaneofest

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*