Дали може да погодите која Македонска фолкерка е ова?

Фолк пејачката Сања Ристевска оваа лето секојдневно се фали со фотќи од на море,како што имаме информации таа летово се наоѓа на еден остров во Грција ,а со кого не успеавме да дознаеме.Сања се враќа за настапи во Македонија но  другиот ден заминува повторно на Море.

Сања  ја запознавме најпрово по песната Пола пола, па следеше Ме заболе, последно изненади со проект за новогодишните празници заедно со нејзината колешка Елена Јовческа,па последно настапи на Тумба фест.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*