Ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ заради голем cкандaл – сега изгледа непрепознатливо, го остави сопругот и се врати на старата љубов

На пејачката Дуња Поповиќ сите се сеќаваат од нејзиното учество во популарното музичко шоу Ѕвездите на Гранд.

Таа одбележа неколку сезони во овој ТВ формат како со своите вокални способности така и со впечатливите настапи.

Но заради скандалот што се случи во 2016 година заради расправија со еден од членовите на жирито, пејачката реши засекогаш да го напушти натпреварот, и од тогаш во приватниот живот и се случија многу работи.

Имено, таа во меѓувреме заврши учителски факултет, го роди синот Виктор, се омажи, но и се разведе.

Имено, таа реши да стави точка на својот брак во текот на минатата година, а оваа вест беше проследена од медиумите.

Нејзината последна песна Инцидент е објавена пред неколку години, но сега реши повторно да и се врати на музиката.

Таа пред да објави нова авторска песна, сними неколку обработки на познати нумери на својот Јутјуб канал.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*