Бев со оженет колега од работа, а кога ја видов фотографијата од неговата сопруга ми беше уште полошо

Тој има 49 години, а таа 29 години и тие работат заедно во агенција за недвижности. Една вечер тие излегоа на пијачка за да разговараат за неколку проекти на кои работеа. Но, брзо разговорот продолжи и изгледаше како да биле на прв состанок. Сакаше да знае се за неа и и даде многу комплименти.

Додека чекавме надвор за такси, тој ме прегрна. Одеднаш рацете ми беа на половината и ме бакнуваше. На крајот отидовме во мојот стан, но јас бев болна штом заврши. Што направив? “, Напиша девојката и додаде:„ Се мразам себеси, а најлошото е што видов фотографии од неговата сопруга и таа изгледа многу среќно “.

Коментарите под нејзината приказна беа многубројни, а ова се некои: Згрешивте, но самите видовте дека не е за вас“, напишал еден корисник.

Друг додаде: „Најдоброто нешто што можете да направите е никогаш повеќе да не бидете со него. „Инвестирајте ја својата енергија во нешто што ќе има иднина, оженет маж сигурно нема“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*