Синот на Марина Туцаковиќ открива: Цеца го подмири долгот што го имаше

Милан Лача Радуловиќ, музичкиот наследник на неговата позната мајка Марина Туцаковиќ, истакнува дека фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ го подмирила наводниот долг што го имала кон него.

– Што се однесува до Цеца, таа го подмири тој долг, благодарение на Дамир Хандановиќ кој многу му помогна на моето семејство. Се разбудив едно утро, потпишав договор и немав сила да продолжам да ја тужам. Мислам дека најтешко и беше да даде пари на крајот, ја чекав некое време, важно е таа веднаш го даде договорот. И посакувам се најдобро и многу летни одмори на Кипар – рече Лаша.

На прашањето дали ќе напише песни за фолк sвездата, тој рече дека ќе го стори тоа, но дека ќе работи поинаку на нејзино место.

– Јас би работел со Цеца затоа што мислам дека таа е феноменална пејачка, но мислам дека времето на тие песни помина, нема кој да ги направи, таа доволно ги испеа. Таа едноставно не треба да снима ништо и, како еден, Џоле Балашевиќ треба да пополни три или четири Сава центри и да не се засрами. Нека пее стари легендарни работи, а не да снима нови, бидејќи тоа би било срам според мене мене – посочи Радуловиќ.

Со насмевка вели дека неговата мајка Марина, која води храбра битка со ракот на дојката, полека се опоравува.

– Мама е добро, таа во моментов е малку слаба поради силната хемотерапија што ја имаше. Состојбата полека се нормализира, па планирам да ја однесам на планина или море за да ужива малку. Инаку, работи, не знам што се прави – готви, подготвува и има добар дух. Таа е многу нервозна и здодевна, што значи дека е добро – истакнува Лача.

– Ја подготвувам книгата на мајка ми – стихозбирка, многу е можно да создадеме фондација која ќе биде посветена на стимулација и поддршка на младите женски автори – сподели Радуловиќ .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*