ЛУКАС: Ивана Селаков немаше да има леб да не бев јас! Јас дури и не ми треба К * РАЦ во мојот живот!

Веста која одекна како бомба во медиумите е прекин на соработката меѓу долгогодишните пријатели Аца Лукас и Ивана Селаков и повлекување на видеото за нивниот најнов дует „Сватови“ од Јутјуб.
Прво, пејачката го обвини својот колега дека ја изневерил материјално и морално, додека неговиот продуцент Саша Мирковиќ рече дека Ивана им должела дури 21.000 евра. Аца молчеше на почетокот, но сега ексклузивно се огласи за Курир.

- Бев шокиран кога дознав. Направивме толку многу успешни работи досега. Не сакав да коментирам, инаку се што се договоривме за овој дует беше да го испееме заедно. Тоа е мојата стара песна, од мојот прв албум. Дојдоа таа и нејзиниот сопруг, одличниот менаџер и продуцент Пеџа, таканаречен сопруг на пејачката, кој и официјално е носител на куферот, и рекоа дека тие и нивните луѓе ќе направат аранжман за таа песна. Не се согласував повеќе со нив. Така беше и со минатите дуети. Јас и помогнав како голема starвезда, таа беше само мојот придружен вокал. Сето тоа функционираше. Сега таа вели дека финансирала с everything, и да ме замолела да учествувам во тоа, јас би одбила, бидејќи не ми треба Ивана Селаков за куќа во мојот живот. Досега, работеше во наша заедничка корист.
Ивана на својот Инстаграм напиша дека ја изневерувала морално и материјално.

- Не знам кој ја изневерил, јас само дојдов и испеав песна и не се согласив апсолутно за ништо со нив. Имам продуцент и менаџер кои разговараа со нив. Никој не ја изневерил. Изгледа се побунија дека песната е ставена и на мојот канал на Јутјуб. Веројатно сакале да имаат дует со Аца Лукас без никаква инвестиција, бидејќи живеат од тие три песни што ги сними со мене и од два дуета со покојните Дарко Радовановиќ и Амар iletилет, бидејќи не прават ништо друго.

Дали и вие имавте право да го ставите дуетот на вашиот канал на YouTube?

- Секако дека направив, и колку што сум свесен за целиот случај, настана цела врева. Затоа, нивната главна цел беше да добијат песна со Ацо Лукас без никаква инвестиција, која ќе има 50 милиони прегледи и од која само тие ќе ги земат парите. Сите овие години не земав ниту еден динар од сите наши песни, ниту го барав тоа. Им направив пријателска услуга, бидејќи кога правите паралела помеѓу имињата на Ивана Селаков и Лукас, јасно е кој кому прави услуга.
А претходно беше напишано дека имаш проблем поради пари?

- Никогаш не сме имале проблем, ниту некогаш сум ги прашал нешто за тоа. Досега, тие ставија с everything на нивните канали и сега им пречи кога сакав да ја објавам четвртата песна дома. Тие се согласија со Мирковиќ и веројатно очекуваа дека с everything ќе биде исто како и досега, што би било ирелевантно. Немам интерес да снимам дуети со Селаков, бидејќи тоа ништо не ми значи во животот. Дали треба да платам за нејзиното видео? Gave го дадов животот, таа јаде леб од мене. Фактот дека нашите стари дуети станаа големи хитови, веројатно ќе беа ако ги снимив сама.

Дали сте слушнале за неа за овој скандал?

- Јас не сум. Ми го испратија тој нејзин пост. Ми се јавија од сите медиуми, но јас реков дека немам коментар бидејќи не знам за што станува збор. Само што видов дека почна да ме плука на крајно нехуман начин. Не знам што да кажам, после с everything што направив за неа и нејзината кариера. Немаше да постои ако не бев јас.


Вашиот продуцент Мирковиќ изјави дека не платила за дуетот.

- Ова се нови моменти, се согласија Мирковиќ и нејзиниот сопруг, јас не навлегов во тоа и не ме интересира тоа. Нешто се случи меѓу нив, нешто крцкаше. Јас немам ништо со тоа.
Кога одлучи да ја пее вашата песна „Сватови“, дали Ивана прво ве покани вас или вашиот продуцент?

- Јас, и се согласивме веднаш. Реков да разговара со продуцентот и да се договори за сите детали.

Што ќе се случи со таа песна сега?

- Нејзиниот сопруг вели дека ќе ми забрани да ја пеам мојата песна. Го прочитав на порталите и не верувам. Најтрагично од с is е што не ја ни пеев таа песна на настапи долго време, но ми забрани да пеам, без памет. Сега повторно намерно ќе ја пеам.

Дали се разочаравте од Johnон?


- Не го очекував ова од неа. Кога некој од тој ранг, како Ивана, ме покани да пеам дует, би требало да и биде задоволство да дојде. Така оди.

Дали другите колеги ви понудија пари за дует?

- Да, но јас одбив. Исто така, барав пари од многу луѓе, тоа е нормално во шоу -бизнисот. Поточно, таа живееше бесплатно од Аце Лукас и треба да се срами. Нека ги погледне своите приходи и каде би бил да не сум јас. Кој се забавува овде?! Излезе дека е смешна, какви обожаватели има?! Во Пожаревац имам исто толку обожаватели колку што има таа во цела Србија.

Сега снимате песна со Северин.

- Колку бев убава со Ивана, покажува дека прифатив да снимам дует со неа, иако с everything беше договорено одамна со Северина. Но, мислев дека нема да биде важно. Сега го снимаме во сабота во Белград. Песната е брза, одлична, се слуша.

Веднаш ќе почнат да те поврзуваат со неа.

- Ја познавам долго време, таа е одлична пејачка, но тоа е тоа. Приватно нема ништо таму, тогаш излегува дека имав нешто со мажите со кои снимав дуети. Курир.рс/j.С./А.П.
 
 
 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*