Поранешна сопруга на славен фудбалер: За него станав муслиманка,а тој ме остави за инфлуенсеркa

Рита Џохал, поранешната сопруга на Ријад Махрез, ѕвездата на Манчестер Сити, тврди дека славниот фудбалер и свртел грб неа и на неговото семејство откако потпишал договор со Сити вреден повеќе од 186.000 евра неделно.

Не знам за другите, но преселбата во друг клуб го смени мојот сопруг. Славата го погоди Ријад во глава”, рече таа во интервју за британски The Sun.

“Но, кариерата на еден фудбалер е кратка. Треба да останат приземни и лојални на оние што се грижат за нив, дури и кога одат во поголем клуб, бидејќи кога се` ќе заврши, тогаш ќе видат кој останал со нив”, вели таа.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*