ИЛДА ШАУЛИЌ ГО ЗАМЕНИ МИКРОФОНОТ СО РЕКЕТ: Пејачката држи часови по тенис во Америка

Освен музика, Илда Шаулиќ е голема loveубов и бел спорт што го сакаше уште од дете, поради Моника Селеш. Таа го посвети своето детство на тренинг тенис, а своевремено беше меѓу 500 тенисерки од ВТА листата.
Сопругот на пејачката Бојан има добар бизнис во Америка, сепак, пејачката е свесна дека и таа треба да придонесе финансиски, па затоа одлучи да отвори тениско училиште во Америка.

- Илда раскина и се пресели во Америка со својата ќерка. Тоа многу значи за нејзиниот сопруг бидејќи тој работи таму, а сега Илда започна свој бизнис - започнува извор за „Скандал“.

- Малку е познато дека Илда тренирала тенис како мала и дека била многу талентирана. Шабан тогаш не штедеше, па ги плаќаше најдобрите тениски тренери во Србија и Европа, со надеж дека Илда ќе биде успешна тенисерка, но како што сите знаеме, таа се сврте кон пеењето. Се разбира, таа не може да наплатува како професионални тенисери кои тренираат деца, но како што е сигурно во Америка, може да земе парична казна, можеби дури и до 100 долари на час. И ако земеме предвид дека има по дваесет деца во секое одделение, тогаш сигурно е дека добро заработува - заклучи изворот. Курир.рс/Скандал

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*