Ивана Селаков јавно проговори за кавгата со Аца Лукас: „Измамена сум“ (ФОТО)

Вчера, Ивана Селаков ја објави дуетската песна „Сватови“ со Аца Лукас, но по 24 часа го избриша видеото од YouТube

Популарната пејачка не го криеше разочарувањето, па јавно објасни на социјалната мрежа Instagram за што станува збор и зошто дојде до расправија со нејзиниот колега Аца Лукас, со кого веќе има три дуети.

Поради големата соработка што ја имаа во минатото, тие одлучија да ја снимат песната „Сватови“, која вчера ја виде светлината на денот, но по само еден ден песната беше отстранета од YouTube:

„Аца Лукас ме измами“

– Сите вие ​​што ја следите мојата работа со години знаете колку работа и енергија вложувам во секоја песна и колку се трудам да одам со срце и да ви го дадам најдоброто вам како публика. За жал, вчера, како пејач, бев измамена морално и материјално од дуетскиот соработник на песната „Сватови“. Целата идеја на проектот беше моја, како и вложениот напор за реализација на песната и правото на авторот на новата верзија. Поради големата непрофесионалност на другата страна, видеото се повлекува од YouTube во оваа форма, но наскоро ќе ви дадам нова верзија на оваа прекрасна песна. Ви благодарам што бевте со мене сите овие години! Ве сака Ивана – напишала пејачката во својот пост.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*