Кајли Џенер бремена по втор пат: Среќниот татко е долгогодишното момче Тревис Скот!

Кајли и Тревис со години беа во турбулентна врска, во која пред три години ја добија ќерката Сторми.

Кајли Џенер е бремена, и очекува уште едно дете со раперот Тревис Скот, тврдат странските медиуми.

Кајли (24) веќе ја има ќерката Сторми (3), а неодамна беше прогласена за една од најбогатите жени.

Мултимилионерката веќе некое време вели дека има желба да го прошири семејството: „Едвај чекам да родам уште едно бебе. Дефинитивно ќе имам четири деца, но немам временско ограничување“

За време на преносот во живо овој април, бројот на посакувани деца се зголеми на седум.

„Бременоста не е шега. Тоа е сериозна работа и е многу тешко. Сè уште не сум подготвена за друго дете“.

Многумина беа изненадени од нејзината желба да има дете со своето момче Тревис Скот, со кого често раскинуваше. „Тој е мојот најдобар пријател. Се координиравме околу Сторми цело ова време“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*