Гигс за една расправија со Роналдо: Даде три гола и ми кажа – јас пијам што сакам!

Рајан Гигс во подкастот на Манчестер Јунајтед откри некои интересни анегдоти поврзани за неговиот престој на „Олд Трафорд“.

 

Рајан Гигс во подкастот на Манчестер Јунајтед откри некои интересни анегдоти поврзани за неговиот престој на „Олд Трафорд“.

Посебно во јавноста привлече анегдотата во која Гигс зборуваше за тоа како реагирал Фергусон кога побарал после 20-тина натпревари да му биде доделен автомобил од клубот.

Гигс кој денес е селектор на Велс откри и дека имал една расправија со Кристиано Ронало во неговите почетоци. Имено, на актуелниот селектор на Велс не му се допаѓало тоа што Роналдо пиел „Кока-Кола“, тоа не било пракса во Јунајтед.

„Тоа беше одамна, тогаш имав жесток став. Можеби сум му кажал дека во Манчестер Јунајтед се држиме до некои правила. Но, потоа тој даде три гола и ми кажа: Јас пијам што сакам“, низ насмевка зборуваше Гигс

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*