Сузана Гавазова е најактивната фолкерка и покрај пандемијата!

Сузана Гавазова која важи за најпопуларна Македонска фолкерка не мирува и во време на пандемија,таа деновиве снимаше спот за нејзината најнова песна “Аманет ” на која текстот е на Орце Зафировски а музиката на Бернат.видеоспотот го реализираше ИН продукција и веќе во Сабота премиерно ќе биде прикажан на Сателитската ИНТВ и ѕутубе каналот на Сузана Гавазова.

Да подсетиме ,Сузна Гавазова го изваде два месеци пред пандемијата нејзиниот најноов хит  “Бум бум”, по кој се закажаа турнеји низ цела дијаспоро ,но поради пандемијата истите се откажаа,Сузана е првата Фолкерка која поцна со Лајв концерти за кои ги струши сите рекорди во гледаност , потоа следеше песна и спот за “Апсолутно мој” ,па врвен спот за “Прстен несуден” ,па гламурозно “Божиќно шоу” и сега најавува повторно хит песна “Аманет”. После пандемијата Сузана Гавазова ја очекуваат бројни настапи и турнеи .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*