Битолчанката Дани Даниела ,плени со својот глас и стас

Дани Данела е млада фолк пејачка ,која од пред две години се реши  да ја награди својата кариера ,со авторски ни и препејани песни,Дани е дел од бендот Тик так и нестрпливо чека да започнат вечерните журки со музика каде таа често настапува .

Запознајтесе преку песна со Дани

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*