НАСКОРО!!! Нова песна и спот на Ѓоко Јовиќ

Ѓоко Јовиќ деновиве во соработка со ИН Продукција ќе сними спот за неговата најнова песна која што ја подготви периодов. Текстот за песната го напиша Александар Стевановски, музиката е на Ѓоко Јовиќ, а аранжманот на Дамир Имери.

Без разлика за каков период станува збор, познатиот македонски пејач Ѓоко Јовиќ не мирува и продолжува со творење на македонска песна. Како што откри во интервјуто за ИН ТВ тој веќе има неколку нови песни, а веќе деновиве ќе сними и официјален спот за една од нив во соработка со ИН Продукција.

-Тоа е нова песна, сеуште немам одбрано наслов, но мислам дека ќе се вика Прелетај соколе или Песна за Македонија, текстот е дело на еден од помладите текстописци, веќе докажан Александар Стевановски, музиката е моја, а аранжманот е на Дамир Имери. Дали ќе биде прифатена, ќе оставам на публиката да каже. Јас правам за да и се допадне на публиката, но пред се мислам дека кога мене ми се допаѓа песната, навистина очекам да биде прифатена, па ќе видиме. Јас вложувам се од себе и се надевам дека ќе и се допадне на публиката.

-Ќе добие официјално видео до пред Нова Година со ИН ТВ. Песната е одамна готова, буквално го чекавме овој период малку да залади и да заврши есенскиот период, да почне зимата, таа тежина ни треба за во спотот. Така да, за недела до две ќе биде објавена песната заедно со спот.-истакна Јовиќ за гледачите на ИН ТВ.

Ѓоко несомнено важи за еден од најдобрите машки вокали во земјава, а со што ќе не изненади во следниот период, останува да видиме.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*