Ќерката на Мајкл Џексон се обиде да се самоубие

Парис Џексон, ќерката на покојниот легендарен музичар Мајкл Џексон, била примена во болница откако се обидела да се самоубие.

Според британски медиум таа била сместена во психијатриско одделение и веќе е пуштена на домашна нега.

Веста за обидот за самоубиство на Парис Џексон следи неколку дена по објавувањето на контроверзниот документарец „Leaving Neverland“ во кој двајца мажи, Вејд Робсон и Џејмс Сејфчак, го обвинуваат „кралот на поп музиката“ Мајкл Џексон дека сексуално ги злоупотребувал кога биле деца.

Парис се изјасни дека смета дека татко ѝ е невин, но вчера на Twitter објави дека не ѝ е работа да го брани.

„Нема ништо што би можела да го кажам, а не е веќе кажано во одбрана на татко ми. Го поддржувам, но не ми е работа да го бранам татко ми. Јас само се обидувам да ги натерам сите да се смират, да бидат внимателни и да ја погледнат пошироката слика.Таква сум јас“, напиша Парис и додаде дека ги поддржува напорите на нејзиното семејство да се тргнат лагите од името на татко ѝ.

Парис е второто од трите деца на Мајкл Џексон. Не е познато како се обидела да се самоубие 20-годишната манекенка.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*