Неда Украден без шминка, филтри, свилени трепки, фотошоп

Пејачката Неда Украден која гордо ја гази седмата деценија од животот собира многу комплименти на сметка на изгледот, а тоа не е чудно бидејќи своевремено важеше за една од најубавите пејачки на Југославија.

Неда на социјалните мрежи се присети на тие времиња, па објави фотографија стара дури четири децении, која ги воодушеви нејзините следбеници.

Јас, 40 години претходно, Лондон, улица Оксфорд и сега! Без филтри, без фотошоп, без силикони, без лажни трепки, без надоградба на коса и вештачки образи! Тоа е што е, порача пејачката и објави уште една фотографија од сега каде исто така позира во природно издание.

И после пак кажете дека за некои жени годините се само бројка!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*